2022’de magazin gündemine damga vuran 10 olay

Evlenenler, boşananlar, baba olanlar, kazalar, cinayetler ve kaybettiklerimiz… Geride bırakmak üzere olduğumuz 2022 yılı magazin olayları açısından unutulmayacak haberleri de beraberinde getirdi.

İşte o olaylar ortasından en çok öne çıkanlar:

1. Gülşen’in tutuklanması

25 Ağustos 2022 tarihinde verdiği bir konser sırasında imam hatip liseleriyle ilgili söylediği kelamlardan dolayı Milli Eğitim Bakanlığı, Gülşen hakkında hukuki süreç başlattı.

“Halkı kin ve düşmanlığa tahrik yahut aşağılama” savıyla soruşturma başlatılan müzikçi Gülşen birebir gün gözaltına alındı.

Mahkemedeki tabirinin akabinde Gülşen, tutuklandı ve Bakırköy Kapalı Bayan Cezaevi’ne götürüldü.

Gülşen’in tutukluluğuna itiraz talebi 29 Ağustos 2022 tarihinde karara bağlandı. Mesken mahpusu alan müzikçi, kararın akabinde tahliye edildi.

12 Eylül’de “konutu terk etmeme” kuralıyla tahliye edilen Gülşen için mesken mahpusu kararı da kaldırıldı. Lakin Gülşen’in yurt dışı çıkış yasağı kaldırılmadı.

26 Ekim’de ise Gülşen’in yurt dışı yasağı da kaldırıldı.

2. Hadise-Mehmet Dinçerler’in evliliği ve boşanması

20 Ocak 2022 tarihinde Hadise, sevgilisi Mehmet Dinçerler’den evlilik teklifi aldı. ‘Evet’ karşılığını veren popçu, Dinçerler’e sarılıp yüzüğünü gösterdiği görüntüyü toplumsal medya hesabından paylaştı.

Hadise ve Mehmet Dinçerler çifti 30 Nisan 2022’de Çırağan Sarayı’nda nikâh masasına oturdu. Basına kapalı yapılan merasimde davetlilerin imaj alması yasaklandı.

Hadise ile Mehmet Dinçerler, 5 aylık evliliklerinin akabinde boşanmaya karar verdi.

30 Eylül’de Hadise ve Mehmet Dinçerler tek celsede boşandı.

3. Kıvanç Tatlıtuğ’un baba olması

2016 yılında Paris’te nikâh masasına oturan Kıvanç Tatlıtuğ ile Başak Dizer’in 15 Nisan 2022 tarihinde Kurt Efe ismini verdikleri bir erkek bebekleri oldu.

Babalık heyecanını toplumsal medya hesabından paylaşan Kıvanç Tatlıtuğ, “Kurt Efe’mizi sıhhatle kucağımıza aldık çok şükür. Mutluluğumuz tarifsiz. İsteyen herkese nasip olsun. Başak ve ben tüm hoş dileklerinize çok teşekkür ediyoruz. Güzel ki varsınız…” tabirini kullandı.

4. Seda Sayan-Çağlar Ökten’in evliliği

59 yaşındaki Seda Sayan, 34 yaşındaki Çağlar Ökten’den 14 Şubat’ta evlilik teklifi aldığını açıkladı.

Çiftin mayıs ayında Prag’da yapılması planlanan düğünü, Seda Sayan’ın takımının vizede yaşadığı kahır yüzünden 24 Nisan’da İstanbul’da gerçekleşti.

Seda Sayan’ın nikah şahitliğini Safiye Soyman ve Esra Özmen, Çağlar Ökten’in ise Faik Öztürk ve Fuat Özdolgun yaptı. Nikaha çiftin yakın arkadaşları katıldı.

Böylelikle Seda Sayan, 7. defa nikâh masasına oturmuş oldu.

5. Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun öldürülmesi

27 Ocak 2022 tarihinde eski Beşiktaş yöneticisi ve sunucu Ece Erken’in eşi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu İstanbul’un Bakırköy ilçesinde bir balık restoranında kimliği meçhul bireylerce silahlı atağa uğradı.

Saldırı sonrası hastaneye kaldırılan Şafak Mahmutyazıcıoğlu yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamadı ve hayatını kaybetti.

Şafak Mahmutyazıcıoğlu cinayetinin 65 bin liralık arabuluculuk sebebiyle işlendiği ortaya çıktı.

6. Müge Anlı’nın evliliği

20 Haziran’da ‘Tatlı Sert’ programının sunucusu Müge Anlı, canlı yayında İstanbul Emniyet Asayiş Şube Müdürü Şinasi Yüzbaşıoğlu ile evleneceğini açıkladı.

Müge Anlı ve Şinasi Yüzbaşıoğlu 25 Haziran’da hayatlarını birleştirdiler.

Ve ünlü sunucu Müge Anlı’dan 9 Temmuz tarihinde bir atılım geldi. Instagram hesabını ‘Müge Anlı Yüzbaşıoğlu’ olarak değiştirdi.

7. Demet Özdemir-Oğuzhan Koç’un evliliği

Şarkıcı Oğuzhan Koç bir yıldır aşk yaşadığı oyuncu Demet Özdemir’e 14 Şubat’ta evlenme teklif etti.

Çift, 26 Haziran’da da birinci adımı attı. Hem kız isteme merasimi gerçekleşti hem de nişan yüzükleri takıldı.

29 Ağustos 2022 tarihinde Oğuzhan Koç ve Demet Özdemir, görkemli bir düğün ile dünyaevine girdi.

Nikahta Demet Özdemir’in nikah şahidi Çilek Kokusu, No309 ve Erkenci Kuş dizilerinin imalcisi, Gold Film’in sahibi Faruk Turgut oldu.

Oğuzhan Koç’un şahidi ise Acun Ilıcalı oldu.

8. İbrahim Tatlıses’in Bodrum’da kaza geçirmesi

26 Ağustos’ta Muğla’nın Bodrum ilçesinde ünlü sanatçı İbrahim Talıses’in içinde bulunduğu VİP minibüs, karşı istikametten gelen kamyonla baş başa çarpıştı.

Kazanın akabinde şarampole yuvarlanan araçta sıkışan İbrahim Tatlıses, grupların uzun uğraşları sonucu kurtarıldı. Tatlıses’in bulunduğu minibüsteki kızı Elif Ada da sıhhat gruplarının yardımı ile kurtarıldı.

Kazayı duyan Tatlıses’in oğlu İdo Tatlıses ve Ahmet Tatlıses olay yerine gelip babalarına dayanak oldular.

İbrahim Tatlıses geçirdiği kazanın akabinde 27 Ağustos’ta ayakları sargılı olarak tekerlekli sandalye ile konser verdi. Yaşadığı kaza ile ilgili açıklama yapan Tatlıses, “Allah yüzümüze baktı. Allah’ın sevgili kuluyum demek ki, bize çok dua ediyorsunuz” dedi.

9. Merve Boluğur’un evliliği ve boşanması

Merve Boluğur, kısa periyodik birlikteliğin akabinde DJ sevgilisi Mert Aydın ile 2 Ekim 2022 tarihinde dünyaevine girdi.

Merve Boluğur şimdi imzayı atmadan ise, toplumsal medya hesabından soyadını ‘Aydın’ olarak değiştirdi.

Merve Boluğur’un Mert Aydın’la 1.5 aylık evliliği 24 Kasım’da sona erdi. Çift, Beykoz Adliyesi’nde 5 dakikada görülen boşanma davasıyla yollarını resmi olarak ayırdı.

10. Cüneyt Arkın’ın ölümü

28 Haziran’da Türk sinemasının efsane ismi Cüneyt Arkın, 85 yaşında hayatını kaybetti.

Türk sinemasına damga vuran ve yüzlerce sinemada rol alan Cüneyt Arkın’ın çok sayıda mükafatı bulunuyordu.

Arkın’a son olarak 2021’de Türkiye Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Mükafatı verilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir