7 kişi kırmızı kart gördü, hakem bile yumruk yedi

                    
Haber 7 – Spor Servisi

Birleşik Krallık’ın özerk bölgelerinden Galler’de hafta sonuna tarihi derbide çıkan olaylar damgasını vurdu.

Bangor City ile Rhyl FC ortasındaki müsabakanın son kısmında tansiyon yükselince, futbolcular yumruk yumruğa hengame etti.

Karşılaşmanın hakemi oyuncuları sakinleştirmeye çalışacağı esnada kendini çemberin ortasında buldu. İki kadronun teknik heyeti de alana girince işler uygunca kızıştı.

SON DAKİKALARDA BÜYÜK GERGİNLİK

Binlerce taraftarın tribünden takip ettiği karşılaşmada tansiyon bir an olsun dinmedi. Birinci düdükle birlikte sert müdahalede bulunan futbolcular, 84’üncü dakikada denetimi kaybetti.

84’üncü dakikada Rhyl FC, korner kullanmak için rakip ceza alanına hareketlendi. Tam o anda Bangor’dan savunma oyuncusu Shaun Lock, topu Rhyl’li futbolculara vermeyerek müddete oynadı.

Gergin bir havada geçen maç, Shaun’un topu vermemesiyle güzelce yakışıksız bir hal almaya başladı. Rhyl’den forvet Alex Jones ve 3 arkadaşı, Shaun’dan zorla topu alıp köşe vuruşu bölgesine yanlışsız yöneldi.

YUMRUKLAR KONUŞTU

Shaun’un kadro arkadaşları da arbedenin yaşandığı bölgeye giderek tansiyonu daha da arttırdı. Sonlarına hakim olamayan Alex Jones ve Jack Higgins, Bangor’dan Tom Clarke’la arbedeye tutuştu.

Karşılaşmanın hakemi de taraflar ortasına girerek, hem Jones’a hem de Clarke’a kırmızı kart gösterdi. Ama Clarke, Jones’u tahrik etmeyi bırakmayınca bu defa hakem de hengameden nasibini aldı.

Alex Jones, grup arkadaşlarından kurtulduğu üzere Tom Clarke’ı yumrukladı. Hakem de o çembere girince Jones’tan yumruk yedi.

Devam eden dakikalarda Rhyl ve Bangor teknik heyetleri alana girerek tarafları ayırmaya çalıştı. Maçın hakemi de her iki ekibin 7 futbolcusuna kırmızı kart gösterdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir