Denizler için fırtına uyarısı! Meteoroloji saat verdi

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya nazaran, rüzgarın bugün akşam saatlerinden sonra Kuzey Ege, yarın akşam saatlerinde ise Güney Ege’nin aşikâr bölgelerinde fırtına halinde eseceği ve 18 Mart Cumartesi akşam saatlerinden sonra tesirini kaybedeceği varsayım ediliyor.

Fırtınaya ait “Rüzgarın, bugün akşam saatlerinden sonra Kuzey Ege’nin kuzeyinde vakitle Kuzey Ege genelinde, yarın akşam saatlerinde Güney Ege’nin kuzeyinde kuzey ve kuzeydoğudan 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/saat) fırtına halinde eseceği kestirim edilmektedir. Fırtınanın, cumartesi günü akşam saatlerinden sonra tesirini kaybetmesi beklenmektedir” denildi. Deniz ulaşımındaki aksama üzere durumlara karşı denizciler ve bölge halkı uyarıldı.

AKDENİZ

Akdeniz’de Manavgat açıkları ile Silifke ortasında bugün akşam saatlerinden sonra doğu ve güneydoğudan, Anamur-Silifke ortasında doğu ve kuzeydoğudan fırtına halinde esecek rüzgarın yarın akşam saatlerinden sonra tesirini kaybetmesi öngörülüyor.

KARADENİZ

Batı Karadeniz’de Kırklareli-Kocaeli ortasında ve Marmara’da rüzgarın, yarın sabah saatlerinden sonra tesirini artırarak kuzey ve kuzeydoğudan fırtına formunda eseceği, akşam saatlerinden sonra ise tesirini kaybedeceği iddia ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir