Depremde balkondan atlayarak hayatını kaybeden Efe toprağa verildi

Merkez üssü İzmir’in Buca ilçesi olan ve AFAD datalarına nazaran 4,9 büyüklüğündeki sarsıntıda 1’i ağır 7 kişi yaralanmıştı. Durumu ağır olan yaralılardan Efe Altay Saral (18), kaldırıldığı Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Manisa Celal Bayar Üniversitesi Makine Mühendisliği Kısmı öğrencisi Efe Altay Saral’ın (18) cenazesi, İzmir İsimli Tıp Kurumunda yapılan otopsinin akabinde aileye teslim edildi.

CENAZEDE GÖZYAŞLARI SEL OLDU

Kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Efe Altay Saral’ın cenazesi, Buca Şirinyer Merkez Camii’ne getirildi. Cenazeye Saral’ın annesi Selma Saral, ablası Zeynep Asena Saral, Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç ile Efe Altay’ın yakınları ve arkadaşları katıldı. Cenazede bahtsız gencin annesi, ablası ve yakınları gözyaşlarına boğuldu. Efe Altay Saral’ın cenazesi, burada öğlen namazını müteakip kılınan cenaze namazının akabinde Gökdere Mezarlığı’nda toprağa verildi.

BAŞKA KENTTE YAPAMADIĞI İÇİN İZMİR’E DÖNMÜŞ

Öte yandan zelzelede hayatını kaybeden Efe Altay Saral’ın üniversite için Manisa’ya gittiği, orada ailesinden uzak kalmak istemediği için tekrar İzmir’e döndüğü öğrenildi. 18 yaşındaki Efe’nin İzmir’de bir üniversiteye yatay geçiş yapmak için çalıştığı öğrenildi.

YARALILARIN TEDAVİSİ SÜRÜYOR

Depremde yaralanan 5 bireyden 3’ünün Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde oburlarının ise Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Çiğli Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavilerine devam edildiği, yaralıların hayati tehlikelerinin olmadığı öğrenildi.

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir