Gaziantep’e yeni hat: Açılışını bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan yapacak

Gaziantep’teki 5 Organize Sanayi Bölgesi (OSB) ile kent merkezi ortasındaki Trafik yoğunluğunu çözecek “Gaziray Banliyö Projesi” tamamlandı.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’nın (TCDD) takviyesiyle 2017’de başlatılan “Gaziray Banliyö Projesi”, yaklaşık 300 binden fazla çalışanın çalıştığı 5 OSB ile küçük sanayi bölgelerini birbirine bağlayacak.

AÇILIŞINI BUGÜN CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN YAPACAK

Gaziray, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı merasimle hizmete alınacak.

VALİ GÜL: 25 KİLOMETRELİK RAYLI SİSTEM OLACAK

Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep nüfusunun yüzde 80’inin kent merkezinde yaşadığını söz ederek projenin hem çalışanlar için hem de kent merkezinde yaşayanlar için kıymetli bir kolaylık sağlayacağını söyledi.

Gül, Gaziray ile kentte 25 kilometrelik raylı sistem olacağını belirtti.

FATMA ŞAHİN: BİZİM KENTİMİZ ÇALIŞMAK ZORUNDA

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin yaptığı açıklamada ülke ve kentler için raylı sistemlerin ehemmiyetine değinerek, “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye’nin ulaşımda kıymetli projeleri hayata geçirildi. Gazi kentin en büyük problemlerinden bir tanesi ulaşım. Büyükşehirlerde çok büyük ulaşım yatırımları yapmak ve demir yolu ağını güçlendirmek gerekiyor. Ecdat 100 yıl evvel yapmış, artık biz de torunlarımıza bırakacağımız çok değerli bir mirası tamamlamış olduk. Yaklaşık 10 yıllık çalışmanın sonucunu bugün alıyoruz, 5 Kasım’da açılışını yapacağız. Biz emekçi kentiyiz, bizim kentimiz çalışmak zorunda. Küçük sanayi ve organize ortasında çalışanımız konforla, itimatla, sıhhatle işine gidip konutuna huzurla döneceği bir altyapıyı inşa etmiş olduk” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir