Kadıköy’de mahalleliyi ayağa kaldıran katliam: 34 kedi ölü bulundu!

İstanbul, Kadıköy’de mahalle sakinleri tarafından sokakta beslenen yaklaşık 34 kedi meyyit bulundu. Kimi mahalle sakinlerinin ise konutunda beslediği kediler kayboldu. Polis yaşanan olayla ilgili geniş çaplı inceleme başlatırken İlçe Tarım Müdürlüğü ise ölen kedilerden aldığı numuneleri laboratuvara gönderdi.

Olay, Kadıköy Fenerbahçe Mahallesi’nde meydana geldi. Evvelki akşam saatlerinde bir mahalle sakini, sokakta beslediği kedinin hastalandığını fark etti. Bir müddet sonra vatandaşlar, sokakta ve bina bahçelerinde kedi ölüleri olduğunu gördü. Dün sabah saatlerinde ise tehlikenin boyutu gün yüzüne çıktı. Mahalle sakinleri tarafından 34 sokak kedisinin öldüğü belirlendi. Kimi mahalle sakininin ise konutunda beslediği kedilerin kayıp olduğu ortaya çıktı. İhbar üzerine olay yerine polis, Kadıköy Belediyesi ve İlçe Tarım Müdürlüğü takımları sevk edildi. Etraftaki güvenlik kameralarını inceleyen polis takımları, olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı. İlçe Tarım Müdürlüğü grupları ise ölen kedilerden numune alarak incelenmek üzere laboratuvara gönderdi. Yaralı olarak kurtulan bir kedi ise mahalledeki bir veterinerde tedavi altına alındı.

“Kendi kedimi ararken komşu bahçelerde meyyit kediler gördüm”

Sokaktaki kedileri besleyen ve konutundaki 4 yaşındaki kedisi kaybolan mahalle sakini Çağla Göksu, “Dünden beri modüllü formda bu sokağın içindeki kedilerin zehirlenerek öldüğünü görüyoruz. Ben kendi kedimi de dün saat 1 buçuktan beri bulamıyorum arıyorum. Kendi kedimi ararken komşu bahçelerde meyyit kediler gördüm. Yani şu an toplam bizim hesapladığımız kayıplar haricinde bulunan 32 tane ölmüş kedi var. Yani bunlardan 4 tanesi esasen benim olduğu üzere mesken kedisi. Balkondan çıkıp burada dolaşan kediler. Bir şeyler serpmiş olmaları lazım. Ya da patisini bir yere değmiş olması lazım. Çok büyük bir katliam olduğunu düşünüyorum. Ne kadar çok kedi meskeni var görüyorsunuz. Acil formda nasıl bir tedbir mi alınır bilmiyorum. Bu işin failinin kim olduğunu da bilmiyorum aslında. Lakin bir biçimde bir kamera sisteminin kurulması gerekiyor diye düşünüyorum. Madem bu kadar kedi severiz. Burada dün çok büyük bir maç vardı. Yani Fenerbahçeliyiz. Ben de Fenerbahçeliyim. Ancak burası acayip halde kalabalıktı. Bundan yararlanıp yapılma ihtimalinin yüksek olduğunu düşünüyoruz. O ortada buradaki kalabalıktan bir yere bir şey koymak, atmak bunlar çok mümkün şeyler” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir