Rıza Çalımbay: Sivasspor Avrupa’da herkesten daha başarılı

Sivasspor Teknik Yöneticisi İstek Çalımbay, UEFA Avrupa Konferans Ligi G Kümesi 6. haftasında deplasmanda Slavia Prag ile 1-1 berabere kaldıkları maçın akabinde stadyumda düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Maçı kıymetlendirerek kelamlarına başlayan Çalımbay, “Bizim küme gerçekten çok enteresan maçlara sahne oldu. Buradan beraberlik bile bizi başkan yapacaktı lakin bizim buradan kesinlikle garanti biçimde ayrılmamız gerekiyordu. Biz kümesi birinci bitirdik lakin bana nazaran bu kümenin favori grubu Slavia Prag. Nitekim harika ve çok güzel bir ekip. Eksiksiz bir taraftara sahipler. Bugün de uygun oynadılar, biz de vakit zaman düzgün oynadık ve hoş konumlar yakaladık. Defans yapmamız gerekiyorsa çok yeterli halde de defans yaptık. Bizim gereksinimimiz olan puanı aldık, kıymetli olan oydu esasen. Vakit zaman çok bocaladık. Biz birinci maçtan da bildiğimiz oyuncular oldukları için ona nazaran önlemimizi aldık. Pek düzgün biçimde de uğraşımızı verdik. Âlâ bir beraberlik alarak kümesi birinci bitirmek bizim için çok pahalı bir şey. Bundan sonraki maçlarımızda daha ileriye gitmek için ne gerekiyorsa onu da yapacağız” dedi.

“EN AZ 2 YAHUT 3 TANE ÂLÂ OYUNCU ALMAMIZ GEREKİYOR”

Bir gazetecinin “Devre ortası gruba transfer yapacak mısınız?” formundaki sorusuna Çalımbay, “Bu bir gerçek, bizim eksiklerimiz var, kesinlikle o eksikleri tamamlayacak biçimde oyuncular almaya çalışacağız. Bizim bütçemiz çok büyük değil. Biz mütevazı bir grubuz lakin elimizden gelen her şeyi yapacağız. Biz 3 yıldır üst üste Avrupa’ya gidiyoruz. Çok da hoş şeyler yapıyoruz. Türkiye’ye çok da puanlar kazandırıyoruz. Bugün de birebiri oldu, ulusal maç üzere oynadık maçımızı. Transfer yapmamız gerekiyor. Çok fazla değil ancak 2 yahut 3 tane transfer yapmamız gerekiyor. Bunun yanında ligi de götürmemiz gerekiyor. Onun için bizim kesinlikle en az 2 yahut 3 tane güzel oyuncu almamız gerekiyor. Bunları yapabilirsek hem ligde hem de Avrupa’da daha çok kelam sahibi olabiliriz” cevabını verdi.

“ZORLU MAÇLAR OYNAYACAĞIZ”

Sivasspor’un Avrupa’da başarılı işlere imza attığını vurgulayan Çalımbay, “Bana nazaran Fenerbahçe, Trabzonspor ve Başakşehir’in yaptıkları şeyler olağan. O takım ve bütçeleriyle yaptıkları şeyler olağan lakin bana nazaran Sivasspor hepsinden daha başarılı formda Avrupa’ya gitti. Şu anda hoş şeyler yapıyoruz ve bunu devam ettirmek istiyoruz. Kümelerden sonra kimin geleceğini bilemiyoruz, çok kuvvetli kadrolar gelecek bunun farkındayız. Bizim oynayacağımız maçlara kadar çok düzgün duruma gelmemiz gerekiyor ki o tipleri da atlayalım. Onun için kesinlikle transfer çok kıymetli. Ocak ayında en az 2 yahut 3 tane oyuncu almak gerekiyor” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir